Організація дня народження
+38(096) 237 76 94
Міністерство Свята Організація урочистих подій

Річниці весілля

День одруження – “Зелене весілля”. Його символ – миртового листя у весільному вінку.

1-ша річниця – “Ситцеве весілля”. Часом цю річницю весілля називаєть паперовою. Таку назву вона отримала тому, що спільне життя молодят вже увійшло у звичні будні. Ситець – проста матерія, це вже не святковий весільний шовк, з ситцю шиють одяг на кожен день. Тепер подружжя дізналися один одного ближче, звикли, “притерлися” один до одного. Перший рік, як кажуть, найбільш складний, він багато чого показує. Молодята дарують у цей день одне одному ситцеві хусточки, а друзям радимо подарувати молодому подружжю ситець – на пелюшки, а також будь-які вироби з полотна: скатертини, фіранки, рушники та постільну білизну. Додатково до всього, в цей день випивають одну пляшку шампанського, яку приберегли спеціально з дня весілля.

2-га річниця – “Паперове весілля”. Символіка – ототожнення відносин з нестійким та таким, що легко рветься папером. Святкують день Паперового весілля в колі добрих друзів. Зазвичай дарують альбоми, записні книжки, книжки з мистецтва, також можна подарувати вироби з ажурної тканини – скатертини, серветки тканинні, тонкі штори.

3-тя річниця – “Шкіряне весілля”. Свідчить про те, що подружжя, прешло фазу паперових відносин, а значить, навчилися ладнати один з одним і гнучко підлаштовуватися . Напередодні святкування цієї річниці прийнято проводити генеральне прибирання і викидати старі і непотрібні речі. Як правило, прибирання проводять спільно обоє з подружжя, а потім очищаються і самі. Для очищення можна прийняти душ, або відвідати сауну, салон краси тощо. Дарувати прийнято практично будь-які вироби з шкіри від шкіряного ременя або рукавичок, до шкіряного плаща або портфеля.

4-та річниця – “Лляне весілля” (Воскове весілля). Льон є символом достатку і розкоші, яку могли собі дозволити небагато. Прийнято дарувати вироби з льону: рушники, скатертини, простирадла, т покривала і.д. Обов’язковою прикрасою на столах є красиві свічки. Льон – символ міцності і довговічності, він набагато міцніше ситцю, а значить, і відносини подружжя стали більш міцними і надійними. До наших днів дійшов обряд – осипання подружжя на четверту річницю весілля лляним насінням. Родичі, друзі та всі запрошені обсипають ювілярів в цей день цукерками і насінням льону.

5-та річниця – “Дерев’яне весілля”. Дерево – це перший міцний матеріал, хоча і не втратив повністю своєї еластичності. У цей день зазвичай дарують різні дерев’яні речі. Подарунки на дерев’яне весілля можуть бути недорогі – дерев’яні різьблені предмети, дерев’яний посуд, шкатулки, дрібні предмети меблів, дерев’яні прикраси.

6-та річниця – “Чавунне весілля”. Перша з “металевих” річниць – відносини вже міцні, як метал, але це чавун – це найбільш крихкий з усіх металів – незважаючи на згадану міцність. Святкується Чавунне весілля виключно вдома і тільки у вузькому сімейному колі. Бажано, щоб на цьому святі були присутні батьки подружжя, брати і сестри. Дарують на це свято різне кухонне начення, що виконане з чавуну. Але так як на сьогодні знайти посуд із чавуну може бати не найпростішим завданням, то підійдуть сковордкі та каструлі зі звичайних сплавів. Для подарунка також підійдуть мікрохвильові печі, хлібопічки і інша кухонна побутова електроніка.

7-ма річниця – “Мідне весілля”. Подружжя обмінюється мідними монетами в заставу майбутнього щастя.

8-ма річниця – “Бляшане весілля”. У цей день дарують блискучі домашні предмети, наприклад, форми для кексів.

9-та річниця – “Фаянсове весілля”. На річницю даруються фаянсовий посуд, вироби з кришталю.

10-та річниця – “День троянд (олов’яне весілля)”. У цей день запрошуються в гості особи, що були на весіллі дружками і подружками. Танцюють з червоними трояндами.

11-та річниця – “Сталеве весілля”. Свідчить про загартовані і міцні відносини. Прийнято дарувати сувеніри зі сталі, а також різні електроінструмен ти.

12-та річниця – “Нікелеве весілля”. Перехід сімейного життя зі стихії металу в “кам’яну” сутність. Нікель – мінерал, який за зовнішнім виглядом нагадує мідну руду, однак при виплавці не дає ані мідяків ні іншого металу взагалі. І лише при особливому старання з нікелю можна отримати красиву речовину. Дарувати слід блискучі нікельовані вироби наприклад, посуд.

15-та річниця – “Скляне весілля (кришталеве весілля)”. Прийнято дарувати скляні предмети на знак того, що відносини між подружжям повинні бути чистими, як скло.

18-та річниця – “Бірюзове весілля”. Стародавні перси вважали бірюзу каменем щастя, а араби – каменем, що приносить перемогу. Багато сотень років тому хороша бірюза цінувалася вище за золото. Ви разом 18 років, це означає, що ви теж здобули перемогу над часом, труднощами та негараздами і зберегли ваш шлюб. Відсвяткуйте цю дату удвох і подаруєте один одному прикраси з бірюзи або речі, інкрустовані бірюзою.

20-та річниця – “Фарфорове весілля”. Святковий стіл сервірують новим порцеляновим сервізом на знак того, що від старих сервізів не залишилося і сліду.

25-та річниця – “Срібне весілля”. Як правило збираються всі родичі. Один із звичаїв цього дня – поруч із золотою обручкою необхідно надіти срібну.

30-та річниця – “Перлове весілля”. Воно нагадує про те, що 30 років, прожитих разом, “нанизуються”, як перли на намисто.

35-та річниця – “Коралове весілля” (полотняне, лляне весілля). Не варто плутати з лляним весіллям, яка святкується через 4 роки спільного життя. Корали – складаються з безлічі маленьких живих організмів – поліпів, які об’єднуються і живуть колоніями. Тобто є одним цілим, зібраним з безлічі дрібних деталей – як і міцна сім’я. І навіть помираючи, корал залишає після себе гарну і несхожу на інших статуетку мінералу. Для мешканців рівнин це весілля називалася “полотняним”. Тридцять п’ята річниця весілля часто була однією з останній “червоних” дат для пари. Тому вона відзначалася якщо не як завершення життєвого шляху сім’ї, то, принаймні, як привід підвести підсумки. Дарувати прийнято або вироби пов’язані з морською тематикою, або полотняні вироби, але тільки не одяг.

40-ва річниця – “Рубінове весілля”. У заручне золоте кільце інкрустують рубін – камінь любові і вогню.

45-та річниця – “Сапфірове весілля” (червоне весілля). Сапфір – камінь вірності. Символізує довгу вірність у шлюбі. Дарувати слід прикраси з цим каменем.

46-та річниця – “Лавандове весілля”. Символізує ніжність, доброту і довговічність подружніх відносин. Можна подарувати живі чи висушені квіти лаванди.

50-та річниця – “Золоте весілля”. У цей день дуже часто старі обручки замінюють новими. Адже пальці, що носили ці кільця, змінилися, а золото стерлося.

55-та річниця – “Смарагдове весілля”. Смарагд – символ життя, гармонії, безсмертя і юності.

60-та річниця – “Діамантове весілля”. Означає, що ніщо вже не може розірвати цей шлюб.

65-та річниця – “Залізне весілля”. Залізо – метал, хоча і не дорогоцінний, але необхідний для життя. І це ще одне нагадування про те, що родина разом будує свій побут. А ще кажуть: «Куй залізо, поки гаряче». Перековувати характер одне одного вже марно, а ось перековувати почуття ніколи не пізно.

70-та річниця – “Благодатне весілля” (вдячне весілля). Блаженні ті, хто доживає до цього ювілею. На честь такої події рідні дарують ювілярам все, що вони забажають. Не забувайте дякувати Богові за кожний наступаючий ранок спільного життя.

75-та річниця – “Коронне весілля”. Коронним весілля називається тому, що вінчає щасливо прожите життя.

80-та річниця – “Дубовие весілля”. Символізує відносини, що пускають коріння і зміцнюються як дуб. В якості подарунка ювілярам чудово підійдуть вироби з дуба.

100-та річниця – “Червоне весілля” – 100 років спільного життя. На сьогоднішній день відомий лише один випадок відзначення даного ювілею. Цілий вік прожили спільно в шлюбі подружжя Агаєв з Азербайджану. Саме Ніфтулла і його дружина Балабеім дали назву цієї річниці весілля. На момент їх 100-річного урочистості чоловіку було 126 років, а дружина Балабеім зазначила 116й день свого народження. В якості подарунка дружині ідеально підійдуть прикраси з дорогоцінними каменями, звичайно ж, червоного кольору. А гостям рекомендується дарувати предмети інтер’єру, інкрустовані кристалами червоного кольору.